Dzień Dyni w Czarodziejach

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki we wtorek  31 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI🎃🎃🎃. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W holu zorganizowaliśmy  wystawę rzeźb z dyni  wykonanych przez dzieci i ich dzielnych rodziców. Było na co popatrzeć – wiele różnych stworów i postaci stworzonych na bazie dyni nie tylko zachwycały efektem końcowym, ale również i pomysłowością! „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i zachęcił też dzieci do spróbowania potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez panie z kuchni. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Zobaczcie sami jak dyniowo było w naszym przedszkolu :))