„Ciechocińska prywatka Babci i Dziadka”

W Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku dnia 26.01.2024 r. o godz. 13.00 odbyło się międzypokoleniowe przedstawienie z okazji dnia babci i dziadka.

Przedszkolaki z „Bajki” przy współpracy z seniorami z Klubu seniora+ Niezapominajka oraz zespołem muzycznym „Ajki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku wspólnie przedstawili lata młodości i szaleństwa babć i dziadków.

Występ rozpoczęła przemówieniem Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 Joanna Kamińska. Następnie w solowym występie zaprezentował się Grzegorz Szulc. Zaraz po nim gościnnie zaśpiewały „Ajki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku. I nadszedł czas na „Niezapominajkę”. Aktorzy -seniorzy przedstawiając perypetie życia codziennego babci i dziadka oraz wnuczki rozbawili publiczność.

Przedszkolaki z „Bajki” odtańczyły i odśpiewały hity z lat młodości m. in.: Krzysztofa Krawczyka, Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”, Happy End „Jak się masz, kochanie” oraz Andrzeja Rosiewicza i Andrzeja Kozińskiego „Chłopcy radarowcy”.

W trakcie przedstawienia koncertowym krokiem można było wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Pod koniec mogliśmy podziwiać kolejny skecz seniorów, którzy pokazali, że nasi dziadkowie nie muszą stale spędzać czasu w domu. Można spędzić go aktywnie m. in. zapisując się do miejscowego klubu seniora.

Zwieńczeniem przedstawienia było przemówienie końcowe Pani dyrektor, która podkreśliła jak ważni w życiu dzieci są ich dziadkowi.