Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

W ramach tego projektu, realizowanego pod hasłem: zdrowa rodzina- szczęśliwa rodzina, będziemy propagować wśród dzieci i rodziców zasady zdrowego odżywiania i kształtować aktywność fizyczną.

Nasze przedszkolaki mogą się cieszyć z dostępności zdrowego odżywiania dzięki pracy pań w przedszkolnej kuchni, gotujących zgodnie z najlepszymi standardami i z wykorzystaniem świeżych lokalnych produktów. Dzieci już teraz zdobywają i rozwijają świadomość znaczenia zdrowego, wartościowego odżywiania. Także w tym zakresie bardzo ważne jest Państwa- Rodziców wsparcie i zachęcanie dzieci do zjadania owoców, warzyw, surówek, sałatek, kasz, ryżu oraz jogurtów. Jednocześnie będziemy zapraszać do placówki specjalistów dietetyków i zdrowego stylu życia, aby przybliżali dzieciom różne sposoby i zasady wynikające z nowej Piramidy Żywieniowej.

Kolejnym aspektem koniecznym do realizacji projektu jest wspólna aktywność fizyczna. Dzieci uwielbiają każdy rodzaj sportu i wysiłku fizycznego- i zamierzamy w pełni z tego korzystać organizując zawody sportowe, zapraszając specjalistów od aktywności ruchowej, aby pokazali nam jak dbać o zdrowe stawy, mięśnie i kondycję. Również w tej dziedzinie liczymy na Państwa- Rodziców wsparcie.

Prosimy o systematyczne zapoznawanie się ze szczegółowymi informacjami, które będą umieszczane  na tablicach przedszkolnych.