PROJEKT: POZNAJEMY ZWYCZAJE, KULTURĘ I PRZYRODĘ NASZEGO GLOBU- 7 KONTYNENTÓW

W tym roku szkolnym postanowiliśmy przybliżyć dzieciom piękno i różnorodność naszej planety poprzez prezentację wybranych kultur, zwyczajów, tańców, dokonań cywilizacyjnych, a także niepowtarzalny urok świata przyrody na wszystkich 7 kontynentach.

W każdym kolejnym miesiącu jego pierwszy tydzień poświęcimy na dogłębne i ciekawe poznawanie jakiegoś kraju lub regionu. W naszych działaniach będą uczestniczyć również panie kucharki, które przygotują potrawy związane z poznawaną kulturą.

Będziemy prezentować Państwu cyklicznie nasze zabawy, przeżycia i sposoby poznawania przez dzieci kolejnych krajów, kolejnych kontynentów. Myślimy, że na koniec powstanie bardzo ciekawy album z realizacji całego projektu.

Zapraszamy również Rodziców do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu! Doskonale widzimy po pierwszym etapie, gdy poznawaliśmy Francję- największe państwo w Europie, że Rodzice wspaniale włączają się w zabawę, strojąc dzieci, udostępniając swoje zbiory i zachęcając własne pociechy do aktywności. Dziękujemy!